Informace o nás

 

     Chovatelská stanice (CHS) CHAIM vznikla roce 2011 sloučením dvou objektů.
     Mgr. Eliška Hávová vlastní kocoura a dva mazlíky z chovné stanice SIMON Dr. Jany Stěničkové. Kocour CHEOPS Simon je SIAn21, mazlíci jsou ENRICO Simon – Sia s červenými odznaky a ETIEN Simon, SIA  - oba kastráti.


     Kastrát ENRICO Simon vyhrává výstavy ve třídě kastrátů pro svou bílou vznešenost a nádherně modré oči, pro které mu říkáme Princátko. CHEOPS Simon SIAn21, je nejmladší a pokud jde o výstavy, vůbec je nemá rád. Přestože z jedné si již přinesl pohár BOB, odmítl cokoli oslavovat. Časem z něj vyroste krásný tečkovaný tatík s mírumilovnou povahou.
     ETIEN Simon je kastrát s vadnou páteří – narodil se poněkud zkroucený a moc naděje jsme mu nedávali. Ale žije, dovádí a je z trojice nejpodnikavější. Nádherné oči a maska by z něj udělaly šampiona, ale příroda tomu chtěla jinak...


     MVDr. Magdalena Suchá vlastní kočku jménem GINA Simon OSHn24, která je nositelem titulu Champion, a kocoura jménem JASOŇ JOSHUA Simon, který je  nejmladší, a již se účastnil první výstavy. Svou postavou, barvou i vzhledem je velmi nadějný pro další chov. Je hodný, klidný a vlídný kocour, který vstupuje do puberty, a proto před ním neobstojí žádná kulatá nebo pohyblivá věc. Pokud je ta věc navíc vycpaná vatičkou, bývá blahem bez sebe. Velmi často se objevuje s bílou tlamičkou, to když se ubohému plyšákovi dostane do bříška a beznadějně ho vypitvá. Majitele chytá fantas, protože se obává, že vatička není to pravé pro normální kočičí látkovou výměnu...

 

     V nedávné době jsme přivezli z Berlína kotě amerického curla, který je velmi krásný pro svou hebkou dlouhou srst, modré oči a bílou barvu.
     Majitelé výše zmíněných zvířat se dohodli na založení chovatelské stanice (CHS) a vybrali jméno chovatelské stanice CHAIM.